ესაა ამოცანა ადამიანის!
"აბა დღეს მე ვის რა ვარგე" - ესაა სწორი დამოკიდებულება სამყაროზე - დაფიქრება, თუ რა არის სიკეთე და რა არის ბოროტება... სიკეთე გავაკეთო, ხოლო ბოროტება, ვნება, ცუდი მიდრეკილებები დავძლიო, დაცემული ადამიანური ბუნება გადავლახო ღმერთის შეწევნით - ესაა ამოცანა ადამიანის.
ლევან გიგინეიშვილისხეულის მეხსიერება
ჩვენ გვაქვს ჩვენი მეხსიერება, მაგრამ სხეულსაც აქვს თავისი მეხსიერება. შესაბამისად, ჩვენი სხეული გვისიგნალებს, რაღაც დროს გვაძლევს სიგნალს, მინიშნებას.
ხშირ შემთხვევაში ტრავმები დაავადებად გვევლინება. იმას, რასაც ფსიქიკა ვერ გადაამუშავებს, იმ ემოციებს, რომლის უტილიზაციასაც ადამიანი ვერ მოახერხებს, შინაარსებს, რომლებსაც ადამიანი სახელს ვერ დაარქმევს, - გაიტყორცნება სხეულში და სხვადასხვა სიმპტომების და დაავადებების სახით მოვა
ჰუმანური საქართველოს მე-5 მცნება
შემკობა - ეს მშვენიერი მეთოდია ურთიერთობისა.
ადამიანს კეთილი ვუთხრათ, მოვესიყვარულოთ, შევუწყოთ ხელი, რომ განვითარდეს, წინ წავიდეს, საკუთარი თავისა სჯეროდეს
მოდი რა, ნებისმიერ ბიუჯეტში შენი და სხვისი ცხოვრება გახადე ლამაზი.
შენსას თუ ვერ ხდი, სხვისი მაინც გახადე. რაღაცა გააკეთე, რაღაცა შექმენი,.. როცა გაიხსენებ, გაიფიქრო, რომ ტყუილად არ გიცხოვრია